Piękne rośliny ogrodowe

Cudownie urządzone ogrody przyciągają uwagę i stanowią idealne miejsce odpoczynku. By ogród jak najpełniej realizował swoje funkcje, warto wybrać do niego rośliny ozdobne, które sprawdzą się w określonych warunków. Powinno się bowiem pamiętać, że nie wszystkie rośliny rówkiepsko radzą sobie w konkretnych warunkach.

Dlatego wybierając krzewy i kwiaty, zawsze sprawdzajmy jakie stanowiska preferują i jakiej pielęgnacji wymagają. Dla amatorów ogrodnictwa na początku wskazane są gatunki łatwe w uprawie, które nie wymagają dużo sugestie i bardzo dobrze radzą sobie na różnych glebach, np Kocimiętka.
Przykłady roślin ozdobnych do ogrodu
Jedną z najczęściej wybieranych roślin ogrodowych jest hortensja. Występuje w wielu odmianach, jednakże szczególnie widowiskowa jest Hortensja Vanille fraise, której piękne spore kwiaty są doceniane przez znawców globalnie. Jest to roślina o imponujących wymiarach, która z powodzeniem jest wykorzystywana do żywopłotów, gdyż osiąga nieomalże dwa metru wzrostu i gęsto kwitnie. Kwiaty na starcie są białe, ale wraz z upływem czasu zmieniają zabarwienie na różowe, aż jesienią mają barwę czerwoną. Może być sadzona pojedynczo albo w grupie, przykładowo wzdłuż alejek. Krzewem, który też odznacza się cudownymi kwiatami, jest Budleja trójkolorowa, która nazywana jest motylim krzewem, gdyż przyciąga motyle. W przypadku tej rośliny trzeba natomiast wybrać odpowiednie miejsce do nasadzenia, gdyż źle znosi silny wiatr. Z tego względu najlepiej wybrać stanowisko zaciszne, osłonięte od wiatru.
Warto zobaczyć: Budleja trójkolorowa.

Share

Możesz również polubić