Zastosowanie markiz

Markizy są często wybieraną osłoną przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Dzięki ich zastosowaniu możemy utworzyć przyjemne zaciemnione miejsce, które sprzyja rozmowom i spotkaniom towarzyskim o każdej porze. To w głównej mierze dlatego markizy tarasowe Pabianice są tak popularnym produktem.

Markizy – rodzaje i zastosowanie
Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje markiz. Są to markizy balkonowe, tarasowe a także koszowe, które mają półokrągły kształt i są montowane nad wejściami budynków, przykładowo hoteli. Markizy tarasowe są często wykorzystywane do zadaszenia ogródków restauracyjnych. Ich dodatkową wielką zaletą jest to, że dzięki umieszczeniu na materiale, z którego zostały wykonane, spersonalizowanego nadruku, utrwalają w pamięci klientów oraz przechodniów wizerunek firmy. Decydując się na rozwiązanie dla siebie w dziale markizy Łódź, trzeba zwrócić uwagę na materiał z którego konkretny produkt wykonano. Zastosowane tworzywo powinno być głównie odporne na promieniowanie UV. Kolory nie powinny blaknąć nawet przy długiej ekspozycji. Warto także wybrać materiał impregnowany, który zabezpiecza przed wilgocią. Tkanina powinna być też adekwatnej grubości, by nie ulegała przecieraniu czy rozdarciu.
Odrębnym rodzajem zabezpieczeń przed słońcem o zastosowaniu zewnętrznym są pergole tarasowe. Są rozstrzygnięciem trwalszym niż markizy i doskonale wpisują się w aranżacje przestrzeni przy restauracjach czy hotelach. Ciekawym dodatkowym rozstrzygnięciem jest przeznaczenie oświetlenia LED, które dobrze sprawdzi się w letnie wieczory.
Zobacz więcej: pergole łódzkie.

Share

Możesz również polubić