Jak pomóc organizacjom pożytku publicznego?

Wypełniając deklarację podatkową, zastanawiamy się, jak przekazać 1 podatku. Jest to bardzo łatwe i nikomu ze stuprocentową pewnością nie spowoduje żadnych problemów. A niewątpliwie warto korzystać z tej sposobów i wesprzeć taką organizację, której działalność jest dla nas szczególnie ważna.

Mogą być to na przykład fundacje działające na rzecz osób w podeszłym wieku czy ciężko chorujących dzieci. Z kolei miłośnicy zwierząt mogą wspomóc schroniska dla bezdomnych zwierzaków.
1 procent podatku – na jakie organizacje możemy przekazać?
Wykaz organizacji, które posiadają świetny status, czyli organizacje pożytku publicznego, znajdziemy w sieci. Pamiętajmy, że taka lista jest co roku aktualizowana. Znajdziemy tam fundacje a także organizacje pozarządowe, które w zgodzie z prawem mają prawo ubiegać się o nasz 1 procent podatku dochodowego. Warto pamiętać także, że ta część podatku dochodowego i tak trafiłaby do państwa, bez względu czy wybierzemy organizacje pożytku publicznego czy również nie. W związku z tym przekaż 1 podatku to możliwość, z której warto skorzystać. Możemy w ten sposób wpłynąć na funkcjonowanie organizacji, która działa na rzecz chorych dzieci czy osób w podeszłym wieku. Warto zdawać sobie sprawę jedynie o właściwym wypełnieniu deklaracji podatkowej i zamieszczeniu krs chore dzieci, jeżeli część swojego podatku dochodowego chcemy przekazać na rzecz fundacji działających na rzecz ciężko chorujących dzieci. Należy zaznaczyć, że w zgodzie z panującymi przepisami prawa przekazanie 1 procentu podatku nie jest traktowana jako darowizna czy ulga.

Źródło: krs chore dzieci.

Share

Możesz również polubić