Sprowadzamy samochody z Anglii

O północy 31 stycznia 2020 Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. Brexit spowodował zmiany w zasadach importu pojazdów z Anglii, proces ten jednakże cały czas jest możliwy. Dodatkowe formalności, które pojawiły się w związku nową sytuacją prawną częściej skłaniają nabywców do korzystania z usług firm pośredniczących w tych transakcjach, gdyż ich doświadczenie zapewnia powodzenie i pomyślny finał przedsięwzięcia.

O czym jednak należy pamiętać gdy wymarzony samochód z Anglii dotrze do Polski i będziemy chcieli zarejestrować go w naszym kraju? Kilka lat temu zniesiono przepis nakazujący konwersję położenia kierownicy i jej ponowny montaż po lewej stronie. To bardzo duże ułatwienie, które znacznie zmniejsza koszty adaptacji auta do polskich warunków. Do obowiązkowych modyfikacji trzeba jednak wymiana prędkościomierza, który w oryginale odmierza brytyjskie mile. Poprawić należy także przednie reflektory, ażeby podczas jazdy lepiej widoczna była prawa strona drogi. Modyfikacji ulec musi także umiejscowienie światła przeciwmgłowego, które będzie musiało znaleźć się po lewej stronie. Nie można też zapomnieć o wymienieniu wkładów w lusterkach zewnętrznych, co wiąże się z dostosowaniem auta z Sporej Brytanii do ruchu prawostronnego.
Zdecydowanym liderem wśród państw z których Mieszkańcy polski importują używane samochody są Niemcy. Auta, które docierają do nas z wysp to głównie modele produkcji niemieckiej, rzadziej francuskie i te pochodzące ze Stanów Zjednoczonych. Do najpopularniejszych brytyjskich marek należy w Polsce Land Rover, którym jeździł sam James Bond.

Polecam: samochody z anglii.

Share

Możesz również polubić