Sprzęt dla niepełnosprawnych

Opieka nad osobą chorą lub z niepełnosprawnością, która jeździ na wózku inwalidzkim albo jest leżąca, nie jest łatwa. Tym bardziej, jeśli taką osobą opiekuje się rodzina.
Niezbędny może okazać się sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych.

Jest on zazwyczaj bardzo drogi. Można starać się o dofinansowanie z PFRON oraz poszukać sprzętu używanego.
Łóżka rehabilitacyjne elektryczne to na prawdę często niezbędne wyposażenie dla osoby starszej, chorej lub z niepełnosprawnością. Takie łóżko ma wiele udogodnień. Podnoszone zagłówki umożliwiają obranie wygodniejszej pozycji a także jedzenie. Dzięki regulacji kąta nachylenia segmentu łydki a także uda, można poprawiać krążenie. Jest to najbardziej istotne w przypadku osób leżących. Podnoszone barierki zabezpieczają chorego przed wypadnięciem.
Niektóre firmy oferują używane łóżka rehabilitacyjne transportowe, które są tańsze. Są sprawdzone, przechodzą serwis i na prawdę bardzo często mają gwarancję.
W domowej opiece nad osobą niepełnosprawną przydają się też schodołazy osobowe. Pomagają one bezpiecznie transportować osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim. Sprzęt taki testuje się także w wąskich klatkach schodowych. Można je składać, więc nie zajmują bardzo dużo miejsca. Ewentualnie mieszczą się do bagażnika samochodu.
Schodołazy osobowe zapewniają bezpieczeństwo zarówno choremu, jak i opiekunowi. Transport po nierównej nawierzchni wymaga szczególnej ostrożności. Są sporym ułatwieniem w pokonywaniu barier architektonicznych. Schodołazy osobowe są alternatywą dla wind, kiedy nie ma możliwości montażu ich do budynku.

Sprawdź: schodołazy towarowe.

Share

Możesz również polubić