Kto może skorzystać z tlenoterapii?

Sesje w komorach normobarycznych cieszą się dużym zainteresowaniem, zarówno pośród osób, które zmagają się z ciężkimi chorobami a także urazami, jak także osób, które chcą poprawić swój wygląd czy samopoczucie. Należy zaznaczyć, że komora normobaryczna stwarza optymalne warunki do przeprowadzenia tlenoterapii, a mianowicie podwyższone ciśnienie atmosferyczne, jak także podwyższone stężenie gazów, a z uwagą tlenu, dwutlenku węgla oraz wodoru.
Jakie przeznaczenie ma tlenoterapia?
Leczenie tlenem znane jest od dawna, wykorzystuje się takie terapie między innymi w przypadku osób po ciężkich oparzeniach, ponieważ zastosowanie tlenu w podwyższonym stężeniu znacznie przyspiesza gojenie ran oraz regenerację tkanek.

Takie sesje w komorach wykorzystywane są przez sportowców, którzy w ten sposób szybciej się regenerują oraz leczą kontuzje. Należy jednakże zaznaczyć, że normobaria Łódź to również skuteczny sposób na odmłodzenie organizmu, ponieważ podwyższone stężenie dwutlenku węgla rozszerza naczynia krwionośne, a w ten sposób ułatwia dotarcie tlenu do miejsc trudnodostępnych, co przekłada się między innymi na zmniejszenie problemów skórnych, takich jak rozstępy czy zmarszczki. Dodatkowo, tlenoterapia ma także korzystny wpływ na schorzenia takie jak zapalenie atopowe czy łuszczyca. Terapia podwyższonym stężeniem tlenu przyspiesza gojenie ran, niweluje opuchlizny po urazach, zmniejsza stany zapalne, jak także pobudza do produkcji kolagenu, komórek macierzystych oraz komórek odpowiedzialnych za odnowę tkanki kostnej.

Źródło informacji: tlenoterapia.

Share

Możesz również polubić