Tworzenie logo

Logo jest znakiem rozpoznawczym, którym okazuje się kilka firm. Wiele z nich nie posługuje się dosłownie nazwą, a w wielu przypadkach jedynie logo.

Jeśli jest ono charakterystyczne i ogólnie znane, to właściwie każdy jego odbiorca i tak ma pojęcie z jaką firmą posiada do czynienia. Takie rozpoznawalne logo to bardzo ważny atrybut dla firmy. Dlatego tworzenie logo zazwyczaj powierza się profesjonalistom, którzy w tej kategorii posiadają bardzo duże praktykę. Jeżeli właściciele firm muszą płacić za takie projekty, to wymagają, by był one jak najlepsze i jak najlepiej odpowiadały ichniejszym potrzebom.
Jeśli takie zlecenie się daje, to w wielu przypadkach określa się wymagania względem niego. Czasami właściciele firm mają swoje ulubione kolory, które w takim logo chcą wykorzystać. Niekiedy kreacja logotypu zostaje od początku do końca zdana na specjalistów i to wtedy oni mają najwięcej do powiedzenia. Zdarzają się gdyż takie osoby, które nie mają bladego pojęcia na temat tego, jak mogłoby wyglądać logo ichniejszym firmy. Nie mają żadnych skojarzeń ani preferencji. Osoby takie najczęściej zdają się na wiedzę i doświadczenie fachowców i liczą na to, że zaproponują im oni coś na miarę ichniejszym nadziei. W każdym przypadku, kiedy tworzone jest logo opracowuje się go w kilku wariantach i w takiej postaci przedstawia się klientowi. Niekiedy propozycje te przesyła się drogą e-mailową. O ile któryś z nich jest zwłaszcza preferowany, to jemu poświęca się później uwagę i dopracowuje według własnego gustu lub według nadziei klienta. Nie posiada znaczenia czy projektuje się tanie projekty logo, czy ichniejszym ceny są wyższe. W każdym przypadku to do klienta trzeba ostateczna decyzja odnośnie tego, jakie logo zostaje zaakceptowane. On za nie płaci i ona ma się nim okazywać, zatem jemu przede wszystkim ma się ono podobać. Tym bardziej takie logo zazwyczaj na stałe przypisuje się do danej marki.
Zobacz również: www.whiteart.pl/portfolio/logo .

Share

Możesz również polubić