Darmowe katalogi stron www

Żeby dotrzeć ze swoją stroną do coraz szerszej rzeszy odbiorców, warto wziąć pod uwagę kilka różnych rozwiązań. Jednym z najprostszych są darmowe katalogi internetowe. Można dodać do ich zasobów adres swojej strony, wraz z krótkim opisem charakteryzującym jej tematykę.

Każdy katalog stron internetowych może rządzić się swoimi regułami, warto zatem rozpocząć od przeczytania jego regulaminu. Niektóre wymagają zapłaty za samo podjęcie decyzji, czy przyjmą link, przy czym decyzja nie musi być pozytywna, jeżeli charakter strony nie odpowiada polityce katalogu. Zanim posiadacz strony zacznie więc procedurę dodawania własnej strony do danej ewidencji, należy się upewnić, czy jest to z całą pewnością bezpłatny katalog stron www. Wiele z nich daje alternatywę bezpłatnego wciągnięcia strony do swoich zasobów, wymaga jednak wstawienia na dodawanej stronie banera albo linku zwrotnego, informującego, że dana strona www znajduje się w jego zasobach.
Także taka opcja nie za każdym razem wszystkim osobom odpowiada, bo jest sprzeczna z polityką firmy lub prywatnego posiadacza tej strony. Odpowiednim rozstrzygnięciem są wówczas darmowe katalogi stron bez linku zwrotnego. W tak zaistniałej okoliczności katalogi zarabiają wyłącznie na wyróżnieniach stron znajdujących się w ich zasobach.
Niektórym zależy na tym, aby każdy katalog stron internetowych, do którego dodają własną stronę, sam cieszył się już pewnym prestiżem i zawierał już sporo stron. Zapewnia to wg nich większą szansę na zdobycie popularności przez witryny, do których odsyła. Chodzi też o to, by strona zajmowała coraz lepsze miejsce w wyszukiwarkach internetowych. To również jedna z kluczowych ról, jaką spełniają katalogi seo.
Więcej: bezpłatny katalog stron internetowych.

Share

Możesz również polubić