Prędkość internetu

Trudno sobie dzisiaj wyobrazić funkcjonowanie w domu czy w pracy bez stabilnego połączenia z internetem. Jednakże coraz częściej jest to niemały problem, ponieważ usługodawcy nie gwarantują stabilnych parametrów usługi, jeżeli już chcemy to sprawdzić, warto korzystać z przyszłościowego a także praktycznego rozwiązania, jakim jest speed test.
Prędkość połączenia z internetem – co należy wiedzieć?
Przede wszystkim powinno się zaznaczyć, że rozwiązanie, jakim jest speed test, dostępne jest na stronie internetowej, gdzie za darmo możemy utworzyć miarodajny oraz wiarygodny pomiar prędkości połączenia z internetem za pomocą bardzo prostego w obsłudze narzędzia.

Kontrolowane są cztery główne parametry połączenia z internetem, a zatem download, upload, ping oraz jitter. Dzięki takiemu testowi uzyskamy wiarygodny wynik, który da nam odpowiedź na pytanie, jak szybko funkcjonuje nasz internet, a więc też czy operator usług, z którego korzystamy, gwarantuje stateczne połączenie, które pozwala swobodną i wydajną pracę, jak również używanie z innych usług sieciowych, w głównej mierze takich jak gry komputerowe. Jeśli więc myślimy o wyborze dobrego operatora internetu, warto sprawdzić zapewniane przez niego usługi, korzystając z bezpłatnego narzędzia, jakim jest speed test, który poda nam wiarygodne wyniki dotyczące szybkości połączenia z internetem. Trzeba jednak pamiętać, by podczas wykonywania testu nie obciążać w dodatku komputera dodatkowymi połączeniami czy aplikacjami działającymi w tle, ponieważ może to zafałszować wynik testu.

Zobacz także: speed test.

Share

Możesz również polubić