Naciąg tenisowy

Głównym koniecznością każdego zawodnika tenisa ziemnego jest regularne wymienianie naciągu w rakiecie tenisowej. Jest to niesamowicie ważne i z całą pewnością nieraz trener wam o tym wspominał. Naciąg tenisowy muszą wymieniać zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

Oczywiście te dwie grupy będą wymieniały naciąg z całkiem inną częstotliwością. O ile zajmujecie się tenisem ziemnym jedynie amatorsko i zwyczajnie jest to dla was sport, który daje możliwość wam zadbać o wysoką formę waszego ciała, to zdecydowanie warto wymieniać naciąg w rakiecie średnio co dwa lub trzy miesiące. Bez wątpienia jest to wspaniała częstotliwość przy założeniu, że gracie w tenisa dwa razy w tygodniu. O ile spędzanie tylko i wyłącznie godzinę tygodniowo na korcie tenisowym, to możecie wymieniać naciąg w waszej rakiecie dosłownie co cztery lub pięć miesięcy.
Zawodowcy powinni wymieniać swój naciąg o wiele, o sporo częściej. Najlepsi profesjonalni gracze wymieniają naciąg co każdą rozgrywkę. Jeżeli już myślicie poważnie o karierze tenisisty to warto maksymalnie raz w miesiącu wymienić naciąg w waszej rakiecie. Zdecydowanie najlepszy naciąg tenisowy zakupicie u profesjonalnej firmy specjalizującej się w sprzedaży sprzętów do tenisa ziemnego. Posiadając bardzo wysokiej jakości naciąg tenisowy w waszej rakiecie z całą pewnością odczujecie ogromną różnicę już przy pierwszej grze na korcie tenisowym. Będziecie wstanie odbijać piłeczkę używając o sporo mniejsze siły, co jest niebywale ważne, gdyż wszak gra w tenisa ziemnego jest niesamowicie wyczerpującym fizycznie sportem.
Zobacz także: marbello eclipse.

Share

Możesz również polubić