Jak zachęcić dziecko do wizyt u lekarza – dzielny pacjent

Najmłodsze dzieci nie lubią wizyt u lekarza i stomatologa. Istnieją jednakże sposoby, by zachęcić je do wizyty w gabinetach lekarskich oraz dentystycznych. Takim właśnie sposobem są nagrody dla dzielnego pacjenta.

Takie rozwiązanie z ogromnym skutkiem redukuje u dziecka strach a także niepokój, a jednocześnie pozostawia pozytywne doznania. Dzięki temu później dziecko bez lęku przychodzi na kolejne wizyty i już nie obawia się zabiegu czy badania.
Nagrody dzielny pacjent – co można wybrać?
Funkcje nagrody dla dzielnego pacjenta może spełniać wiele różnych przedmiotów. Są to nie tylko i wyłącznie mini zabawki, ale też kolorowe naklejki z postaciami z bajek, które można umieszczać na meblach albo plecaku. Równie popularny jest dyplom dzielnego pacjenta, który lekarz albo dentysta wręcza dziecku po zakończonej wizycie. Dziecko jest ten sposób docenione, a równocześnie zachęcone do przychodzenia na kolejne wizyty. Takie drobne upominki sprawiają, że dzieci z większą ochotą przychodzą do gabinetów lekarskich. Jednak to stomatologa zazwyczaj obawiają się bardziej i tych wizyt unikają z większą determinacją. Stąd też nagrody dla dzieci stomatologia są kategorią produktów, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem pośród właścicieli i menedżerów gabinetów stomatologicznych. Często wybierane są przykładowo bezcukrowe cukierki albo breloczki w kształcie ząbków. Ciekawym pomysłem są również kolorowe pojemniczki na ząbki. Rolę edukacyjną odgrywają kolorowanki, na których przedstawione są zasady dbania o zęby.

Polecam: dyplom dzielnego pacjenta.

Share

Możesz również polubić