Dezynsekcja – profesjonalne usługi

Deratyzacja. Zwana przeciwnie odszczurzaniem, jest procesem polegającym na efektywnym pozbyciu się wszelkich gryzoni, takich jak myszy czy szczury. Deratyzacja jest zabiegiem bajecznie istotnym, ponieważ ogranicza ryzyko powiązane z zagrożeniem biologicznym dla zdrowia ludzi.

Jak powszechnie wiadomo, gryzonie przenoszą sporo groźnych dla człowieka chorób. W dodatku niszczą nie tylko plony, ale także uszkadzają maszyny rolnicze a także różnego rodzaju instalacje. Deratyzacja bywa łączona z dezynsekcją oraz dezynfekcją.
Dezynsekcja. Pozbycie się z pomieszczenia plagi owadów to duże wyzwanie, dlatego jedynym słusznym rozwiązaniem jest wezwanie specjalistów. Nieumiejętne podejście do tematu grozi zarobaczeniem całego mieszkania i dalszą migracją owadów. Dezynsekcję używa się w sytuacji biegających i latających owadów, takich jak: karaluchy, pluskwy, prusaki, mrówki, mole, rybiki czy korniki. Ich niekontrolowane występowanie grozi nie tylko i wyłącznie zanieczyszczeniem żywności i szkodami materialnymi, niemniej jednak też bolesnymi ukąszeniami i zagrożeniem zdrowia. Po ich profesjonalnym wytępieniu zaleca się przeprowadzić dezynfekcję.
Dezynfekcja. Fachowa dezynfekcja pomieszczeń stosowana jest w celu wyeliminowania pleśni, grzybów, szkodliwych bakterii oraz patogennych mikroorganizmów będących nosicielami różnych chorób zakaźnych. Procedura obejmuje również niszczenie toksyn pozostających po bytowaniu szkodników, dlatego stosowana jest jako ostatni szczegół po wykonanej deratyzacji i dezynsekcji. Przeprowadzona przez zawodowców, jest w pełni bezpieczna dla człowieka i zwierząt domowych, dlatego nie warto ryzykować i wykonywać jej na własną rękę.

Zobacz również: dezynfekcja Konin.

Share

Możesz również polubić