Co to jest jesienne przesilenie?

Krótkie dni jesienią sprzyjają pogorszeniu samopoczucia, jest to tak zwane przesilenie jesienne, które może dotyczyć różnych osób bez względu na ich wiek. Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że takie przesilenie ma swoje charakterystyczne objawy, które należy jak najszybciej wyłapać, ażeby wyszukać sposoby na poprawę samopoczucia.
Co warto mieć świadomość tego na temat jesiennej chandry?
Na starcie należy podkreślić, że przesilenie jesienne objawy to w głównej mierze zmęczenie, apatia, pogorszenie apetytu, kłopoty z zasypianiem a dosłownie bezsenność.

Prócz tego dochodzą jeszcze rozdrażnienie czy nerwowość, małomówność, czy też problemy z koncentracją. Warto być świadomym o tym, że takie objawy są szczególnie niebezpieczne dla osób w podeszłym wieku. Nie można się jednak załamywać, ponieważ istnieją sprawdzone sposoby na to, ażeby poprawić sobie samopoczucie w okresie chłodniejszych dni jesienią. Na początku trzeba tutaj wymienić przyjmowanie odpowiednich posiłków, a zatem użycie zbilansowanej diety, która będzie bogata w witaminy, między innymi witaminę C, niemniej jednak również włączyć do posiłków ryby, które bogate są kwasy omega-3, które bardzo korzystnie wpływają na układ nerwowy. Warto dodać również o tym, że jeżeli zastanawiamy się, czym jest przesilenie jesienne, to jest to choroba afektywna sezonowa, która dotyka wielu osób i wywołana jest głównie niedostateczną ilością światła słonecznego. Sposobem na radzenie sobie z objawami takiego przesilenia jest też użycie fototerapii, która jest zabiegiem medycznym, w którym używa się światło.

Warto sprawdzić: przesilenie jesienne.

Share

Możesz również polubić