Co to jest chandra?

Na nieszczęście w okresie krótkich dni występuje niedostateczna ilość naturalnego światła słonecznego, a wiele osób zmaga się z pogorszeniem samopoczucia a także jakości życia. Warto pamiętać natomiast o tym, że przesilenie jesienne objawy mogą ulec zmniejszeniu, jeżeli już zastosujemy przetestowane sposoby a także techniki, które pozwalają między innymi na poprawę kondycji organizmu, jak też poprawienie samopoczucia.
Co zrobić w przypadku jesiennej chandry?
Niestety chandra tyczy się wielu ludzi, są to zarówno osoby starsze, ale na prawdę bardzo często z tym zjawiskiem zmagają się także osoby młode.

Warto pamiętać jednak o tym, że istnieją sposoby, które pozwalają na poprawę samopoczucia. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością takim sposobem jest aktywność fizyczna, która przy tym w okresie jesieni i zimy powinna odbywać się na świeżym powietrzu, o ile oczywiście pozwalają na to warunki atmosferyczne. Mamy tu do wyboru różnorakie formy ruchu, może być to np często wybierana jazda na rowerze, ale dobrze na samopoczucie wpływają też bardzo długie spacery. Warto zdawać sobie sprawę również o tym, że może być to gimnastyka na powietrzu, czy też inne formy ruchu, a więc np takie jakie taniec. Nie ulega zatem wątpliwości, że objawy przesilenia jesiennego mogą ulec znacznemu zmniejszeniu, jeżeli jedynie wprowadzimy niezbite zmiany do swojego życia, a więc zadbamy o regularną aktywność fizyczną, jak również uzupełnienie diety np o pokarmy bogate w witaminę C, a więc np takie jak pomarańcze grejpfruty kiwi czy również warzywa takie jak brokuły. To z pewnością korzystnie wpłynie także na nasze zdrowie.

Źródło: przesilenie jesienne.

Share

Możesz również polubić