Blog literacki

Na szczęście coraz częściej zdarza nam się sięgać po książkę zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Problem stanowi jednakże bardzo duży wybór! Gdy wybieramy się do księgarni, przeważnie nie mamy aż tyle czasu, aby zapoznać się z każdą pozycją. Kryminały, biografie, poradniki, literatura fantastyczna i wiele, sporo innych rodzajów książek, powoduje, że czujemy się zagubienie.

W takim razie pojawia się pytanie, gdzie poszukiwać porad i popularnych pozycji? Skąd czerpać inspirację?
Na przełomie ostatnich lat rozwinęło się niebywale i w zaskakującym tempie środowisko bloggerów. Fakt, strony najczęściej mają charakter poradników kosmetycznych lub charakter o tematyce life style, jednak jest także wielu ludzi, które specjalizują się w konkretnych dziedzinach. Blog literacki to miejsce, gdzie możemy odnaleźć w rzeczywistości bardzo dużo informacji z zakresu nowości , a oprócz tego polecanych pozycji. Co istotne autorzy zamieszczają też recenzje książek, zatem dzięki temu mamy co najmniej jakiś podgląd na obecne propozycje wydawców.
Jak wyszukać blog internetowy tematyczny?
Najprościej będzie wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarkę. Coraz częściej autorzy popularnych blogów, działają w mediach społecznościowych, za pomocą odpowiednich hasztagów możemy odnaleźć prawdziwe perełki! Sprawdź wyłącznie, czy konkretny autor, by na pewno śledzi bieżący świat księgarni i podsuwa Ci nowej propozycje. Możesz poszukać również blogów dostosowanych pod określony gatunek książek, natomiast autorów stron w tych dziedzinach jest niewielu. Miłego czytania!
Warto sprawdzić: wyzwanie czytelnicze.

Share

Możesz również polubić