Bal andrzejkowy

Jak obchodzi się andrzejki? Lata temu były one głównie okazją ku temu, by sobie powróżyć. Temu wyjątkowemu wieczorowi, poprzedzającemu nadchodzący adwent przypisywano magiczne właściwości.

Wróżby andrzejkowe miały przepowiadać, kto wyjdzie za mąż albo kto będzie wybrankiem serca. Takie wróżby miały znaczenie głównie dla młodych dziewcząt, którym za każdym razem marzyła się szczęśliwa i prawdziwa miłość. Czy takie wróżby się sprawdzały? Tak jak wszystko inne w życiu prawdopodobnie. Nie przeszkadzało to jednakże temu, że zwyczaj obchodzenia andrzejek przetrwał do dziś. Choć w tym momencie obchodzi się je nieco przeciwnie.
Dzisiaj andrzejki są okazją do dobrej zabawy. Z tek okazji organizuje się zabawy andrzejkowe. W klubach tanecznych zaprasza się na wieczory andrzejkowe, gdzie w trakcie dyskoteki ukazują się związane z andrzejkami atrakcje. Ponadto lokale organizują bale andrzejkowe, które przypominają nieco bale karnawałowe. Na takie przed w pewnych przypadkach zapisują się chętni, bo są to imprezy zamknięte, które kosztują kilkaset pln. Ichniejszym cena zależy i od lokalu, i od tego, jakie menu on zapewnia. Bo takie lokalowe andrzejki to nie jedynie tańce, niemniej jednak i świetne jedzenie. Na 100 procent na bale andrzejkowe nie zapisują się wszyscy, jedynie ci, którzy posiadają ochotę w takich uczestniczy. Andrzejki w bardzo wielu sytuacjach ograniczają się także do spotkań w gronie znajomych i również mogą być okazja do miło spędzonego czasu. Takie nie są kosztowne i spędzanie w taki sposób andrzejek jest powszechne. W pewnych sytuacjach z racji imienin Andrzeja przeprowadza się spotkania imieninowe.
Warto zobaczyć: Andrzejki.

Share

Możesz również polubić