Pamiątkowe zdjęcia

Fotografowie dzisiaj bardzo w dużej liczbie przypadków dostają zlecenia, gdzie poza zrobieniem określonych fotografii, klienci proszą ich, by na ich bazie powstał oryginalny, pamiątkowy album ze zdjęciami. Nie s to albumy, gdzie wywołane uprzednio zdjęcie jest wklejane.

Są to tak zwane fotoksiązki. Prawie każdy fotograf, ażeby móc je przygotować, ma do dyspozycji specjalny program do tworzenia fotoalbumów. Dzięki niemu dobiera sobie układ poszczególnych fotografii w albumie. W ten sposób, zanim wybierze jego finalną wersję, ma możliwość sprawdzić, jak będą wyglądały poszczególne pomysły.
Programy do fotoalbumów w bardzo wielu przypadkach dostępne są też w sieci, bo wielu fotografów przygotowuje fotoalbumy, realizując zlecenia on-line. Wtedy dają oni do dyspozycji swoich klientów program do tworzenia fotoksiążki, który nie jest nieprosty w obsłudze. Osoby zainteresowane taką usługą wybierają sobie zdjęcia i dowolnie umieszczają je w albumie. O ile wybiorą jakiś dany układ, to taki zostaje wydrukowany. W znaczącej liczbie sytuacji jest również tak, że klienci jedynie wybierają zdjęcia do fotoksiążki, a to, jaki jest ich układ, jest już decyzją fotografa. Program do fotoalbumów ma dzisiaj do dyspozycji każdy liczący się na rynku fotograf, bo takie pamiątkowe albumy kreuje się nie wyłącznie z okazji ślubów. Coraz częściej zamawia się je jako pamiątki z chrztów, czy przyjęć komunijnych. Nierzadko fotoksiążki zamawia się jako prezenty na rocznice ślubów. Wtedy ich tematyką są te wydarzenia, które jubilaci mieli okazję razem przeżyć. Taki album to genialny pomysł na prezent na wiele okazji.
Polecamy: program do tworzenia fotoalbumów.

Share

Możesz również polubić