Wycena aktuarialna przedsiębiorstwa

Licencjonowani aktuariusze zajmują się usługami takimi jak wyceny finansowe oraz aktuarialne różnorakich podmiotów gospodarczych, a więc przykładowo przedsiębiorstw a także spółek. Musimy posiadać świadomość, że biuro aktuarialne oferuje kompleksowe usługi, które obejmują nie tylko przygotowywanie wycen dla różnorakich klientów, niemniej jednak też opracowanie modeli finansowych czy także analizy projektów i zamiarów modernizacyjnych restrukturyzacyjnych a także majątkowych.
Usługi biura aktuarialnego – na co zwrócić uwagę?
Na początku należy podkreślić, że wycena aktuarialna wykonywana przez takie biura potrzebna jest w dużej liczbie przypadków związanych z funkcjonowaniem firm oraz spółek na rynku.

Warto mieć na uwadze o tym, że jeśli toczy się na przykład proces upadłościowy czy też likwidacyjny, to w takim wypadku warto skontaktować się z doświadczonym biurem aktuarialnym, które przeprowadzi kompleksową wycenę zarówno całej firmy, jak także jej zintegrowanej części. Warto mieć na uwadze o tym, że taka wycena przyda się również w sytuacji, jeśli chcemy zoptymalizować naszą firmę pod kątem podatków. A dodatkowo oferowane są usługi tj. wycena przedsiębiorstwa, ale również wyceny wartości niematerialnych a także prawnych, a zatem na przykład takich jak znak towarowy, patenty, czy również relacje z klientami. A przy tym możemy też liczyć na usługę związaną z wyceną rezerw użytych na koszty wynikające z tytułu napraw gwarancyjnych. Jak zatem widać, takie usługi obejmują różnorakie wyceny i skierowane są do różnych grup klientów.

Dodatkowe informacje: wycena spółki.

Share

Możesz również polubić