Co to jest faktoring?

Przedsiębiorcy aktualnie mogą korzystać z różnorakich narzędzi, które pozwalają im na prowadzenie działalności jak również utrzymanie płynności finansowej, co z kolei pozwala między innymi na zakup materiałów potrzebnych do produkcji działania promocyjne czy także wypłatę wynagrodzeń. Takim innowacyjnym rozstrzygnięciem skierowanym do przedsiębiorców jest właśnie faktoring, czyli usługa polegająca na finansowaniu faktur z długim terminem płatności.
Faktury z długim terminem płatności – co powinno się zrobić?
Ze stuprocentową pewnością wystawianie faktur z długim terminem płatności kontrahentom jest rozwiązaniem korzystnym dla naszej firmy, ponieważ zwiększa naszą konkurencyjność oraz atrakcyjność dla ewentualnych partnerów.

Warto zdawać sobie sprawę jednakże o tym, że jest to również rozwiązanie, które wiąże się z ryzykiem blokad majątkowych czyli utraty płynności finansowej. Nie musimy natomiast rezygnować z takiej korzystnej polityki, która sprzyja nawiązywaniu relacji biznesowych, ponieważ możemy skorzystać z rozwiązania takiego jak faktoring. Jest to usługa świadczona przez firmy faktoringowe, która polega na finansowaniu wystawionych przez przedsiębiorcę faktur z długim terminem płatności sięgającym nawet kilku miesięcy. Dzięki temu na nasze konto wpłyną pieniądze, które będziemy mogli przeznaczyć na dowolnie wybrany cel związany z działalnością firmy. Z takich usług bardzo chętnie korzystają przedsiębiorstwa, które każdego miesiąca wystawiają znaczną liczbę faktur z długim terminem sięgającym wręcz 3 miesięcy. Takie rozwiązanie z całą pewnością umożliwi nam uniknąć utraty płynności finansowej.

Źródło informacji: https://finea.pl/oferta/

Share

Możesz również polubić