Jak przebiega instalacja ogrzewania podłogowego frezowanego

Istnieje wiele rozwiązań w ramach systemów grzewczych. Tradycyjnie są stosowane kaloryfery, jednak cyrkulacja powietrza w takich pomieszczeniach powoduje, że można wydzielić strefy ogrzane w różnym stopniu. A dodatkowo niska wilgotność powoduje, że łatwo rozprzestrzenia się zarówno kurz jak i roztocza.

Jest to zjawisko szkodliwe dla zdrowia, w szczególności w przypadku osób z alergiami. Nowoczesnym sposobem na ogrzewanie domu jest tak zwane ogrzewanie podłogowe frezowane.
Ogrzewanie podłogowe – na czym polega?
Ogrzewanie podłogowe to system oparty na rurkach rozprowadzających ciepło, które są instalowane w podłodze. Wyróżnia się dwa rodzaje instalacji w ramach tego systemu grzewczego, a mianowicie instalację wodną a także suchą. W sytuacji ogrzewania podłogowego wskazane jest, by stosować materiały świetnie przewodzące ciepło, np wylewkę anhydrytową lub pianobeton. Najnowszym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które nie wymaga skuwania posadzek. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu techniki frezowania. Przy tym, frezowanie pod ogrzewanie podłogowe jest procesem szybkim i nie powoduje uwalnianie do powietrza pyłu powstającego w czasie prac. Frezowanie to po prostu wycinanie rowków w już wylanej podłodze. W takich tunelach umieszcza się rury sytemu grzewczego i podłącza do źródła zasilania. Jest to więc forma, dzięki której nie należy skuwać całych podłóg, a po zamontowaniu rurek ponownie ich zalewać. To praktyczne rozwiązanie cieszy się zwiększającym się zainteresowaniem, ponieważ jest nie tylko i wyłącznie szybkie, niemniej jednak również bardzo funkcjonalne.
Zobacz także: frezowanie pod ogrzewanie podłogowe.

Share

Możesz również polubić