Lampy i żyrandole

Gdy dekorator wnętrz pracuje nad zleconym mu projektem, bardzo często szuka inspiracji w sieci. Niekiedy inspiruje się schematami, które już kiedyś stworzył.

Niewątpliwie nigdy nie powiel ich, bo właściwie każdy taki projekt musi być oryginalny i wyjątkowy. Wręcz jeżeli upodobania klientów w wielu dylematach są zbieżne albo takie same. W każdym takim przypadku polecam dokonywać modyfikacji, bo całkiem inaczej klient mógłby zarzucić projektantowi brak fachowości. Jeżeli w danym pomieszczeniu zastosowano stojące lampy Tom Dixon, to w innym szuka się zastosowania dla lamp innego rodzaju lub co najmniej w innej formie.
W pracy nad takimi projektami uwzględnia się nie jedynie panujące w aranżacji wnętrz trendy, ale przede wszystkim oczekiwania klientów. Jeżeli na przykład podobają im się lampy moooi, to takie wprowadza się do projektu o ile zależy im na tym, żeby z ich mieszkań nie zniknęły rodzinne pamiątki, a tylko zmieniono ich rodzaj ekspozycji, to takie zalecenia powinno sięwarto wziąć pod uwagę. Nie w każdej chwili bowiem ludzie pragną ażeby ichniejszym mieszkania modyfikować diametralnie. To na pewno dotyczy sytuacji, gdy aranżowanie wnętrz ma dotyczyć tych, które już jakoś są urządzone. Tam, gdzie nie posiada niczego można dowolnie projektować, gdzie umieści się lampy Tom Dixon czy odpowiednie meble. Byleby to zyskało aprobatę zleceniodawcy. W przypadku aranżowania wnętrz urządzonych, sprawa jest bardziej skomplikowana, jednak fachowy architekt wnętrz poradzi sobie z takim zamówieniem bez najmniejszego kłopotu. Tym bardziej, jeżeli już pracuje w danym fachu kilkanaście lat.
Zobacz także: Tapeta WOODS.

Share

Możesz również polubić