Dekoracje betonem

Wbrew pozorom słowa beton architektoniczny płyty bardzo często pojawiają się, jednak nie prawie każdy jest w stanie określić czym powinien charakteryzować się tego rodzaju produkt. Jednak spróbujmy określić wiele bardzo ważnych kwestii jeżeli chodzi o beton architektoniczny Kraków. Jest to mieszanka, która przeznaczona jest na nie pokryty niczym element.

Przede wszystkim każda mieszanka tego rodzaju musi spełniać normy PN-EN 206, niemniej jednak również spełniać ewidentne normy estetyczne. Normy estetyczne to już kwestia indywidualna dla każdego.
Co wpływa na jakość betonu architektonicznego?
Beton dekoracyjny powinien być najwyższej jakości. Dlatego też należy wiedzieć co wpływa na jego jakość. A więc są to takie czynniki jak:
– 50% wpływu na jakość posiada sposób jego wykonania
– 20% wpływu na jakość to system deskowania
– 30% wpływu na jakość to mieszanka betonowa
Oczywiście im trudniej dostępne miejsce, które ma być pokryty betonem architektonicznym , a oprócz tego im dużo trudniej dojść do tego miejsca tym niestety mieszanka będzie się gorzej odpowietrzać i zadowalający efekt będzie o wiele trudniejszy do uzyskania. Wtenczas też można zastosować betonowe płyty na ścianę. Kolejną bardzo istotną kwestią jest dobrze dopasowana gęstość prętów zbrojeniowych , a ponadto ichniejszym ilość. Trzeba na to też zwrócić uwagę. Końcową kwestią, która jest bardzo na prawdę istotna jest świetny partner w trakcie zakupu betonu architektonicznego. Wytwórnia tego produktu powinna być wyposażona w komputerowy system naważania oraz dodatkowo zalegalizowane wagi. Gwarantuje to odpowiednią jakość produktu.
Zobacz: blaty betonowe kraków.

Share

Możesz również polubić